القائمة إغلاق

Saç Kıran Olan Hastalar Saç Ekimi Yaptırabilir Mi?

Saç Kıran uzun vadede kalıtsal olabilir ama bulaşıcı bir hastalık değildir. Saç kıran kadınlarda ve erkeklerde görülür yaş aralığı ise çocuk yaşlarda başladığına sıkça şahit oluruz.Saç Kıran sadece saçta değil, sakalda, kaşta, kirpikte görülmektedir. Hemen hemen herkes saç kıran hastası olabilir fakat aile bireylerinden birinde saç kıran hastalığı bulunuyorsa saç kıran olma ihtimali daha yüksektir.
Saç kırandan dökülen saçlar yeniden çıkar mı?, dökülme ne kadar sürer?, saç kıran tekrarlar mı?, bu sorulara karşılık cevap ne yazık ki belirsizdir. Kişilerde süresi değişiklik göstermektedir.Hastaların bazıları hayatında bir kez saçkıran olur, bazı hastalar ise yıllar boyu saç kıranla mücadele etmek zorunda kalır.
Bu hastalığın tekrarlayıp tekrarlamayacağı kişiden kişiye göre değişmektedir. Saç kıran herhangi bir ağrıya neden olmaz bulaşıcı bir hastalık değildir. Fiziksel olarak işinizden, okulunuzdan, spor hayatınızdan, gündelik yaşantınızdan temponuzu yavaşlatacak bir sağlık sorunu yaşamazsınız. Sadece psikolojik olarak duygusal bir çöküntüye neden olur. Saç kıran hastalarına saç ekimi yapılmasını kesinlikle önermeyiz çünkü oradaki kökler hiçbir zaman doku kaybına uğramamıştır, buradaki tedavi tamamı ile zamana bağlıdır.
Saç ekimi bir tedavi çeşidi değildir saç kıran hastalarına.

Share This

Copy Link to Clipboard

Copy