القائمة إغلاق

Saç Ekiminden Sonra Şok Dökülme

Saç Ekiminden sonra gerçekleşen ve korkulmaması gereken bir durumdur. Hemen hemen her saç ekimi yaptıran hastalarımızda olması beklenen bir durumdur. Ekim yapılan bölgenin bir anda böyle dökülmesi ile bu olay Şok Dökülme olarak adlandırılmıştır.

Saç Ekimi işleminden sonra gerçekleşen bu olay tamamıyla doğal bir durumdur. Ekim işlemi sırasında saçlı veya saçsız deriye yapılan müdahaleler sonucu ekilen kökler kendini korumaya alıp uyku dönemine geçerler bu süre içerisinde ekim yapılan kanalların iyileşme sürecinde daralması sonucu kök kısmı içerde kalıp deri üstünde kalan kısım kırılarak dökülmektedir. Bu dökülme saç ekim operasyonu yapan hastalarımızda %90’nda gerçekleşmektedir. Şok dökülmeler daha çok ekim yapılan bölgede gerçekleşir. Bu dökülmeler kişiden kişiye farklılık göstermekle birlikte 3 ila 6 haftalar içerisinde başlar kökler kendini bir süre korumaya alır. Bu dökülmede hastalarımızın telaşlanmasına gerek yoktur. Çünkü bu dökülme tamamıyla beklenen bir durumdur. Şok Dökülmede ekim yapılan bölgede dökülen saçların tamamen de dökülmeye bilir. Hastalarımız bu durumda kalan bölgedeki saçlarına kesinlikle bir müdahale etmemesi gerekmektedir.

Uyku sürecindeki bu kökler 2 ila 4. Aylarda çıkmaya başlamaktadır. Bu evrede gerçekleştikten sonra artık ömür boyu kullanacağımız saçlarınıza kavuşmuş olacaksınız.

HAİR olarak Sağlıklı Günler Geçirmeniz Dileriz…

Share This

Copy Link to Clipboard

Copy