القائمة إغلاق

Saç Ekimi Sırasında Oksijen Verilmesinin Faydası Nedir?

Pek çok kişinin tercihi olan saç ekimi, oldukça özel ve riskleri minimum olan bir uygulama. Hatta bu yüzden risksiz olarak ifade edilir. Saç problemleri, görünümümüze dair önemli sorunlar olduğundan etkileri de can sıkıcı olabiliyor. Özgüven eksikliğine sebep olabildiği gibi, iş yaşamını ve sosyal yaşamı etkileyebiliyor ve hatta özel ilişkilerde de bir sorun olarak algılanabiliyor. İşte bu yüzden saç ekimi operasyonu kişiler için çok fazla önem taşır. Operasyonun detayları ise merak konusu… Özellikle de saç ekimi sırasında oksijen verilmesinin faydası nedir ne değildir çokça merak ediliyor. Çünkü saç ekimi işleminin geldiği son noktada oksijenli saç ekimi tanımının yapıldığını görüyoruz. Bu uygulamanın ne gibi avantajlar sağladığını ise şimdi hep birlikte öğreneceğiz. Hadi Oksijen tedavisi nedir etkileri nelerdir görelim…

Oksijenli saç ekimi nedir?

Oksijenli saç ekimi, son yılların en dikkat çeken tedavilerinden biridir. Oksijenli olması önemli farkları ortaya çıkarıyoruz. Operasyonun işleyiş şekli ise temelde şöyle gelişiyor; kıl kökleri belli noktalarda daha yoğun ve uzun ömürlüdür. Herkeste en sağlam kıl kökleri ense ve kulak arkası gibi noktalarda olur. Bu yüzden de eğer mümkünse bu bölgelerden alınan kıl kökleri, ekim yapılacak olan alana nakledilir. Alın çizgisinin belirlenmesi ve kıl köklerinin buraya nakledilmesi sürecinde, geçmişte yapılan uygulamalardan farklı olarak oksijen uygulaması yapılır. Ekim öncesinde oksijen uygulanan kıl kökleri ile daha hızlı bir adaptasyon sağlanabilir. Oksijen uygulaması sırasında siz ise çayınızı kahvenizi içecek dinlenecek ve sıkıntıya girmeyeceksiniz. Bu yüzden oksijen uygulaması süreci sizi rahatsız edecek bir süreç değildir. Oksijenli kıl köklerinin yeni yerlerine uyum sağlaması daha hızlı olur. Çünkü oksijen kan dolaşımına daha hızlı katılmayı sağlar. Kıl kökleri bu sayede hızla iyileşme gösterecektir. Oksijenli saç ekimi, uygulamanın böylesine kolay olması sebebi ile çokça tercih ediliyor. Saç köklerinin yeni yerlerine alınması ve sonrası süreç ise klasik operasyon ile aynı şekilde işliyor. Hiçbir farklılık söz konusu değil. Konuya biraz daha detaylı bakacak olursak, oksijen uygulamasının pek çok avantajı söz konusu. Oksijen verilmesinin saç ekimindeki avantajlarını şimdi birlikte inceleyelim.

Oksijenin Saç Ekimindeki Faydaları

Hızlıca madde madde oksijenin bu süreçteki etkilerini inceleyelim. Klasik uygulama ile oksijenli uygulama arasındaki farkları da böylece görebiliriz. Oksijenin ortaya çıkaracağı faydalar şöyle;

  • Oksijenin bu uygulama içerisindeki en önemli görevi hızlı bir iyileşme süreci sağlamasıdır. Oksijen sayesinde kıl kökleri kan dolaşımına büyük bir hız ile dahil olur ve yine oksijen sayesinde hızlıca yeni yerine adapte olarak iyileşme süresini ortalama 15 günden 9 güne düşürür. Bu da oldukça önemli bir fayda olarak kabul edilir. Özellikle çalışan ya da bu işlem için ayıracak çok zamanı olmayanlar için iyileşme sürecinin kısalması, günlük hayata daha sorunsuzca adapte olmak demektir.
  • Saç ekimi işleminde oksijen aynı zamanda kıl köklerinin tutunma ihtimalini de artırmaktadır. Yani bu da aslında şu demek, ekilen kıl köklerinin yeni yerine alışma oranı artmaktadır. Ekilen saçların çok büyük bir kısmında adaptasyon gözlenmekte yani daha yüksek oranlı bir başarı ortaya çıkmaktadır. Bu durum hem hekimler hem de saç ekimi yaptıran kişiler açısından oldukça önemli bir durum ve oldukça önemli bir avantaj.
  • Yapılan saç ekimi sonrasında klasik yöntemde ilk iyileşme süreci 15 gün olarak kabul edilir ve oksijen uygulamasıyla bu süre 9 güne düşer ve benzer şekilde yeni saçların çıkma süresi de oksijen ile birlikte kılacaktır. Yani yeni saçlarınıza kavuşmak için daha az beklemeniz gerekir. Bu da şüphesi ki oksijenin saç ekimindeki en önemli faydalarından biridir.
  • Oksijen tedavisi, alınan saç köklerinin yeni yerine nakledilmesi öncesinde gerçekleştirilir. Siz ise bu süreçte dinlenebilirsiniz. Yani operasyon sizin için yorucu olmaktan çıkacaktır. Bu da bir avantaj olarak düşünülebilir.
  • Son olarak Oksijenli saç ekimi işleminin başarı oranları da bir avantaj olarak değerlendirilebilir. Çünkü yüksek başarı oranı, saç köklerinin yüksek tutunma oranı saç ekimi yaptıracak olanlar için çok önemlidir. Buna göre tercihinizi yapabilir ve seçiminizde bu detaya dikkat edebilirsiniz. Sıraladığımız tüm bu avantajlar sizin için yol gösterici olacaktır.

Saç ekimi, basit bir ifade ile mevcut saç köklerinin kelleşmenin ya da seyrelmenin başladığı noktalara nakledilmesi ama ekim öncesinde oksijen tedavisine tabi olması durumudur. Bu uygulamanın avantajları ise sıraladığımız üzere son derece önemli noktalar. Eğer saçlarınızda seyrelme söz konusu ise ya da kelleşme başlamış ise zamanınızı boşa harcamadan harekete geçmelisiniz. Alanında uzman hekimlere danışarak saç ekimi yaptırabilirsiniz.

Kimler oksijenli saç ekimi yaptırabilir, herkeste aynı faydaları gösterir mi?

Saç ekimi yaptırmayı düşünen ve bu uygulama için uygun olup olmadığını merak eden herkesin ilk yönelttiği soru, kimler saç ekimi yaptırabilir oluyor. Saç ekimi yaptırmak isteyenler bilmeli ki, genel sağlık sorunları olmayanlar ya da saç ekimine engel teşkil edecek bir sağlık sorunu olmayanlar bu operasyonu yaptırabilir. Bunun için bir hekim kontrolünden geçmenizde fayda var. Bunun yanı sıra kişilerin 22 yaşından büyük olması önemli bir unsurdur. Bunun öncesinde saç dökülmesi yaşansa dahi, halen kişi gelişim sürecinde olduğu için operasyon için acele etmemek gerekiyor. Saç dökülmenizin dönemsel bir durum olup olmadığını tespit etmeli ya da herhangi bir dış etkenin söz konusu olup olmadığını anlamalısınız. Bu tespiti de yine doktorunuz ile görüşerek netleştirebilirsiniz. Diğer taraftan kadın ya da erkek fark etmeksizin 22 yaşın üstündeki herkes, üst yaş sınırı olmaksızın bu işlemi yaptırabilir. Son olarak ise kimler oksijenli saç ekimi yaptırabilir sorusunun bir cevabı da saç dökülmesi tipi saç ekimi için uygun olan kişilerdir. Çünkü her saç dökülmesi tipi saç ekimini gerektirmez, farklı tedaviler denenebilir ve zamanla saç dökülmesi sonlanabilir. Yeni saçların çıkması da gözlenebilir. Bu yüzden saç dökülmesi tipinin tespiti önemli bir unsurdur.

Saç ekimi işleminin oksijen tedavisi ile birleşmesi durumunda ise herkes aynı olumlu etkiler ile karşılaşacaktır. Buna engel teşkil edecek herhangi bir sağlık problemi söz konusu olmadığı sürece, saç ekimi operasyonunuzu oksijen tedavisi ile birleştirebilir ve daha kısa sürede iyileşebilirsiniz. Aynı zamanda yeni saçlarınızın çıktığını görmek için de daha kısa süre beklemeniz yeterli. Oksijenli saç ekimi işleminin sağladığı tüm bu olumlu etkiler, sizin için de en uygununun bu uygulama olduğunu gösteriyor. Zaman kaybetmeyin ve siz de bu operasyon için harekete geçin. Zamanınızı boşa harcayarak, hayatınızı boşa geçiriyorsunuz. Oysa daha verimli bir hayat sürebilir, daha mutlu olabilir ve sosyal ilişkileriniz de de daha başarılı olabilirsiniz. Çok fazla etkisi göze batmasa da, aslında saç gibi görünüm sorunları kişinin psikolojisinde derin izler bırakmaktadır. Bununla birlikte günlük yaşamını da olumsuz etkiler. Bu yüzden hemen şimdi siz de profesyonel ekibimiz ile harekete geçin ve saç ekimi sürecinizi tasarlayalım. Yeni saçlarınıza kavuştuğunuzda aslında geç kaldığınızı fark edeceksiniz. Ne kadar erken o kadar iyi…

Share This

Copy Link to Clipboard

Copy