القائمة إغلاق

Protez Saç mı, Doğal Saç Ekimi mi?

Görünüşümüzün önemli bir parçası olan ve her yaşta kadın ve erkek için son derece önem taşıyan saçların dökülmesi en son istenen durumdur. Ancak pek çok farklı sebebe bağlı olarak saç dökülmesi yaşanabiliyor ve hatta kelleşme başlayabiliyor. Hem belli bir bölge için kelleşme ortaya çıkabilir, hem de tüm saçların dökülmesi ile kelleşme oluşabilir. Ancak neyse ki tüm bu durumların bir çözümü var. Hatta birden fazla çözümü var. Bunlardan en çok tercih edilen ikisini inceleyecek ve karşılaştıracağız şimdi. Böylece siz de aklınızdaki soru işaretlerini ortadan kaldırabilirsiniz. Saç dökülmesi yaşayanların ve buna bir çözüm arayanların geldiği bu karar aşamasında iki alternatif ön plana çıkıyor. Protez saç kavramı ve doğal saç ekimi en çok tercih edilenlerdendir ancak doğrusunu söylemek gerekirse, doğal saç ekimi biraz daha ön planda. Çünkü adı üzerinde doğal sonuçlar veriyor ve sizi gerçek saçlara kavuşturuyor. Konuya biraz daha yakından bakarak bu karşılaştırmayı daha net yapabiliriz. Nedir ne değildir soruları ile başlayalım ve hem protez saç nedir nasıl uygulanır, hem de saç ekimi nedir ve genel olarak ne şekilde yapılır birlikte inceleyelim. Böylece karar verme süreciniz de daha kolay olacaktır. En çok dikkat çeken ve sık sık da karşılaştırıldığını gördüğümüz bu iki imkânı değerlendirip, neden doğal saç ekiminin daha çok tercih edildiğini şimdi birlikte göreceğiz.

Protez saç nedir?

Protez saç, uzmanlar tarafından sunulan bir imkândır. Öncelikle bir ölçülendirme yapılır ve kişinin saç problemi değerlendirilerek protez ölçüleri alınır. Daha sonra ise %100 insan saçı dokusundan geliştirilmiş olan saç protezi hazırlanır. Hazırlanan bu saç protezi, özel yapıştırıcılar aracılığı ile yeni yerine sabitlenir. Saçsız olan bölgeler ya da seyrek saçların olduğu bölgeler, protez saç uygulaması için uygun olan alanlardır. Herhangi bir tıbbi operasyon gerekli olmamakla birlikte tıpkı bir diş protezi gibi ya da lens gibi kullanılmakta, herhangi bir sıkıntı yaratmamaktadır. Bununla birlikte başınızda bir saç protezinin olduğunu bilirsiniz. Size ait bir saç değildir bu. Bu yüzden de bazı kişilerin tercihi olsa da protez saç doğal kendi saçını arzulayanlar için uygun bir alternatif değildir.

Protez saçın kimlere uygulanıp kimlere uygulanamayacağından da söz edecek olursak, saç kaybının sebebi her ne olursa olsun genç, yaşlı ya da kadın, erkek fark etmeksizin herkese uygulanabilir. Sadece çocuklar ve de bu saçların bakımını yapamayacak durumda olan engelliler protez saç uygulamasının dışında tutulabilir. Bunun dışında isteyen herkes kolayca protez saç sahibi olabilir. Diğer taraftan son olarak hatırlatalım ki protez saç adı üzerinde vücudunuza eklenen protez bir parçadır. Dolayısıyla doğallığı da ona göre değerlendirilmelidir. Size özel tasarlanmış bir aksesuar olarak düşünmek daha doğru olacaktır. Bu sebeple de saç ekimi işlemi ile karşılaştırılması çok da doğru olmuyor aslında. İkisi oldukça farklı uygulamalar olarak karşımıza çıkıyor. Hadi şimdi bir de saç ekimi konusuna bakalım ve iki imkânı değerlendirmiş olalım.

Saç ekimi nedir?

Doğal saç ekimi, gerçek saçların ve hatta kişinin kendi saçlarının kelleşme yaşanan bölgeye nakledilmesi işlemidir. Aslında tek cümle ile ifade edilmesi işte bu kadar kolay… Saç ekimi bu sebeple doğal bir uygulama. Herhangi bir protez ya da dışarıdan alınan bir şey söz konusu değil. Mümkün olduğu sürece saçlı bölgeden kıl kökleri alınarak dökülmenin yaşandığı noktalara saç nakli yapılmaktadır. Eğer bu mümkün değilse de vücudun farklı noktalarından kıl kökleri nakledilebilir. Tüm bunlar teknik detaylar olmakla birlikte saç ekimi, genel itibariyle doğal, canlı ve gerçek saçların ekiminin yapılması sebebi ile en çok tercih edilendir. Cerrahi bir operasyon olarak değerlendirilse de riskleri minimum olan ve hatta risk taşımayan, bu sebeple de çokça tercih edile bir uygulamadır. Kolayca gerçekleştirilir ve uzman ellerde güvenle en iyi sonuçlar alınır. Kendi saçlarınıza kavuşmanız için bir süre beklemeniz gerekecektir ki, bu da son derece doğal bir süreç. Çünkü gerçek, doğal saçlara kavuşacaksınız. Saçlarınızın bir anda uzamasını bekleyemezsiniz değil mi? Bunun için bir süreye ihtiyacınız var.

Saç ekimi operasyonunun detaylarının da ne kadar merak edildiğini biliyoruz. Özellikle de protez saç mı, doğal saç ekimi mi diye soranların, operasyon ile ilgili endişeleri olabilir. Süreci kısaca şöyle ifade edebiliri; ilk iş olarak ense ya da kulak arkası gibi noktalardan kıl kökleri alınmaktadır. Özellikle bu bölgeler tercih ediliyor, çünkü vücudumuzun dökülmeye karşı en dirençli noktalarından ikisi bu noktalardır. Daha sonra ise alınan kıl kökleri tercihe göre oksijen tedavisine tabi tutuluyor ve güçlendirilmiş oluyor. Bunun ardından da çizilen alın çizgisine ve diğer sınırlara uygun olarak ekim aşamasına geçiliyor. Bu süreçte siz acı sızı hiçbir şey hissetmediğiniz gibi rahatsızlık da duymuyorsunuz. Saç ekimi tamamlandıktan sonra da hızlı bir iyileşme süreci ile normal yaşantınıza dönebiliyorsunuz. Saç ekimi operasyonu temel olarak bu sıralama ile gerçekleşmekte ve korkulacak hiçbir uygulamayı barındırmamaktadır.

Saç ekiminin doğal sonuçlar veriyor olması en önemli tercih sebebi. Tabi bir de kendi saçlarınız olacağı için rahat rahat kullanabilir, normal bir yaşam sürebilirsiniz. Oysa protez saç uygulamasında dikkat etmeniz gereken pek çok detay söz konusudur. Kısacası kullanım aşamasında dikkatli olmak gerek. Saç ekimi işlemi protez kadar hızlı sonuç vermiyor olsa dahi, yaşamınızın geri kalanı için daha iyi sonuçlar inşa ediyor ve sizi eski saçlarınıza kavuşturuyor. Şüphesi ki bu da en önemli avantajıdır ve tam da bu sebeple en çok tercih edilen olmayı başarmaktadır. Saç ekim işlemini tercih edecek olanların, ilk iş olarak iyi bir merkeze başvurması, uzman hekimler ile görüşerek bilgi alması önerilir. Daha sonra ise öneriler ışığında süreci planlayabilir ve en kısa zamanda saç ekimi yaptırarak normal yaşamınıza dönebilirsiniz. Saç dökülmesi ve kelleşme sorunlarının, sosyal yaşamda, iş yaşamında ve de özel ilişkilerde ne tür sorunlara yol açabildiğini biliyoruz. Ancak saç ekimi işlemi sayesinde tüm bunları geride bırakabilir ve sorunlarınızı kolayca çözebilirsiniz. Hatta hayatınızın bir anda bu kadar kolayca yoluna girmesi sizi de şaşırtacak. Bunun için zaman kaybetmeden harekete geçmek en önemli nokta. Protez saç her zaman ulaşabileceğiniz bir imkân ama saç ekimi için geç kalmak ve hayatınızı boşa geçirmek istemezsiniz. Gerçek saçlarınızdan uzak kaldığınız her gün kayıp aslında. Protez saçlar ile uğraşmak ve insanlara açıklama yapmak istemezsiniz öyle değil mi? Oysa saç ekimi tam anlamı ile gerçek saçlar demek. Protez saç mı, doğal saç ekimi mi diye soranlara verilebilecek en doğru cevap da bu aslında. Bu karşılaştırma tam olarak iki uygulama arasındaki farkları ortaya koyuyor ve merak edilenlere de cevap vermiş oluyor. Saç ekimi yaptırmak için, doğal saçlara sahip olmak için siz de hemen şimdi harekete geçin. Bu süreç sandığınızdan da kolay olacak…

Fiyat Bilgisi için Lütfen İletişime Geçiniz.

Share This

Copy Link to Clipboard

Copy