القائمة إغلاق

Kaş ve Kirpik Ekimi

Ülkemizde uzun zamandır saç ekimi yapılmaktadır. Kaş ve kirpik ekimi ise saç ekimine nispeten daha geç yapılmaya başlandı. Ancak bilinenin aksine kaş ekimi saç ekiminden daha eski bir yöntemdir. Saç ekimi uygulamalarının başlamasına olanak veren yöntem kaş ekimi sayesinde geliştirilmiştir. Çeşitli kaynaklar ilk kaş ekiminin 2. Dünya Savaşı öncesinde Japonya’ da gerçekleştiğini belirtmektedir.
Kaşların profesyonel şekilde alınmaması, saç kıran, egzama gibi rahatsızlıklar sonucu ya da yaşanan çeşitli kazalardan dolayı kaşlar doğal formlarını kaybedip seyrelmeye başlayabiliyor. Çoğu zaman kalıcı olan bu dökülmeler karşısında doğal bir görünüm elde etmek isteyen kadınlar kaş ekimi yöntemini deneyebilirler.
Kaş ekiminde genellikle saç ekiminde de uygulanan FUE yöntemi kullanılmaktadır. Özellikle kasıktan ve başın arka tarafından alınan kıl kökleri ile uygulama yapılmaktadır. Kirpik için bikini bölgesinden, kaş içinse başın arka kısmından alınan kıl köklerinin daha iyi sonuç verdiği uzmanlar tarafından belirtilmektedir.
Kirpik ekimi yaklaşık 2 saat, kaş ekimi ise 4 saat kadar bir süre içerisinde yapılır. Uygulamadan sonra cilt üzerinde biraz kabuklanma görülebilir. İlk üç gün biraz şişlik olabileceği için normal hayata en geç bir hafta içerisinde dönecek şekilde planlama yapılır. Ekimden sonra iki üç hafta içerisinde dökülmeler olabilir ancak üç ay içerisinde kaşlar yeniden çıkacaklardır. Bir yıl içerisinde ise ekilen tüm kaş ve kirpiklerin çıkması beklenmektedir.
Kaş ekimi fiyatları ve kirpik ekimi fiyatları, kaşın ve kirpiğin yoğunluğuna göre değişkenlik gösterir. Estetik International Sağlık Gurubu kliniklerine gelerek, uygulama için, muayene olduktan sonra, size özel fiyatlar belirlenir. Lütfen unutmayın, kaş ekim işlemi nihayetinde cerrahi bir işlemdir ve hastane ortamında gerçekleştirilmesi gerekir. Bu tarz bir kaş ekimi operasyonuna karar vermeden evvel mutlaka sektörün en iyi kaş ekim merkezini ziyaret etmenizi öneriyoruz.

Share This

Copy Link to Clipboard

Copy